متروی شهر جدید هشتگرد روز چهارشنبه یک روز پس از افتتاح رسمی با حضور رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولین، پس از انجام مسافرگیری به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد؛ پس از افتتاح متروی شهر جدید هشتگرد به گلشهر کرج که روز سه‌شنبه دهم دی ماه با حضور رییس‌جمهور انجام شد، قطار این خط از روز چهارشنبه یازدهم دی‌ماه به‌صورت رسمی مسافرگیری و فعالیت خود را آغاز کرد.
این قطار پس از مسافرگیری از ایستگاه گلشهر کرج به ایستگاه شهر جدید هشتگرد وارد شد و این مسیر را بازگشت.  بر اساس گفته‌های مسوولان شرکت عمران شهرهای جدید رفته رفته تعداد حرکت این قطار افزایش خواهد یافت.
در اولین روز از آغاز به کار رسمی متروی شهرجدید هشتگرد به گلشهر کرج، مسئولان شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، فرماندار ساوجبلاغ و دیگر مسئولان محلی نیز در کنار مردم حضور یافتند و در این خط سفر رفت و برگشت انجام دادند.

عملیات اجرایی این خط برقی از سال ۸۷ آغاز شد و بر اساس اعلام طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن هزینه شده است. با راه‌اندازی این قطار شهری، روزانه بیش از ۶۰ هزار مسافر از این طریق جا‌به‌جا می‌شوند.
به گفته طاهرخانی، پروژه مترو هشتگرد، ۲۵/۸ کیلومتر طول دارد که ۴/۸ کیلومتر آن به شکل تونل و زیرسطحی و ۲۱ کیلومتر به صورت رو سطحی ساخته شده است و توانایی جابه‌جایی روزانه ۲۵۰ هزار نفر را دارد و می‌تواند ۲۵۰ هزار سفر را از جاده به ریل منتقل کند که عددی بزرگ و قابل‌توجهی است که به کاهش ترافیک و کاستن از آلودگی هوا کمک شایانی می‌کند. محوطه  ایستگاه متروی هشتگرد ۲۲ هزار مترمربع است که بزرگترین ایستگاه مترو روسطحی کشور به‌شمار می‌رود و می‌تواند کارکرد منطقه‌ای داشته باشد. این خط مترو به ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت غرب  استان البرز خدمت‌رسانی کند و باعث توسعه این منطقه شود.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=23054
کد خبر
23054