نایب رئیس شرکت عمران شهر‌جدید‌هشتگرد اعلام کرد: زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار برای راه‌اندازی یک شهرک صنعتی “هایتک” در شهرجدیدهشتگرد به منظور تامین اشتغال در نظرگرفته شده که در حال طی کردن مراحل اداری در جهت تثبیت مالکیت دولت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد؛ محمد‌علی حاجی زاده با اشاره به اینکه فلسفه و رسالت وجودی شهرهای جدید تامین مسکن و اشتغال است، گفت: در شهرهای جدید مشکل اسکان حل شده اما با توجه به اینکه در گذشته توجه کمتری به تامین اشتغال شده لذا در سیاستهای جدید وزارت راه و شهرسازی درصدد هستیم مشکل اشتغال نیز به نحوی حل شود تا شهرهای جدید محلی بعنوان اسکان دائم مورد استقبال متقاضیان قرار بگیرد.

وی افزود: درهمین راستا اقداماتی جهت تثبیت مالکیت ۱۵۰ هکتار زمین در اطراف شهرجدیدهشتگرد آغاز شده تا با واگذاری به صنایع “هایتک”، مشکل اشتغال جوانان شهر از این طریق مرتفع گردد.

وی در ارتباط با ساختمان‌های نیمه کاره ناجا در ورودی شهر جدید هشتگرد که سیمای زیبای این شهر را مخدوش کرده گفت: این طرح پنج هزار واحدی از سال ۸۵ در بهترین نقطه شهر آغاز شد اما از سال ۸۹ متوقف شده است.

وی گفت: این طرح بزرگ مسکونی که یکی از بهترین سازه‌های نیمه کاره در شهرجدید هشتگرد است اما به دلیل فقدان اعتبار مالی به صورت اسکلت رها شده بود که مدیران شرکت عمران مادر تخصصی جلسات متعددی با دست‌اندرکاران پروژه مذکور داشته که توافق‌هایی بین طرفین انجامیده و مشکل در آینده نزدیک برطرف خواهد شد.

حاجی زاده با بیان اینکه شرکت عمران یک شرکت درآمد هزینه است و بودجه ردیف عمومی ندارد و تمامی هزینه‌ها از طریق فروش زمین تامین می‌شود گفت: در حال حاضر اولین و مهمترین دغدغه شهر مترو است اما با این وجود از دیگر مسائل شهر غافل نشده ایم و سعی بر تکمیل مشکلات زیربنایی و روبنایی شهر هستیم .

حاجی زاده در ارتباط با تامین خدمات روبنایی و زیرساختی در شهر جدید هشتگرد گفت: تامین برخی ازخدمات زیربنایی ،احداث پروژه‌هایی مانند مدرسه، مراکز درمانی، فضای سبز، ورزشی، فرهنگی و انتظامی و … در اولویت ما قرار دارد و در زمان حاضر هم تعدادی مدرسه، درمانگاه و کلانتری  تحویل داده‌ایم اما به دلیل نبود کادر تخصصی، بطور کامل مورد استفاده ادارات مرتبط قرار نگرفته است.
نایب رئیس شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: شرکت عمران ابتدا به عنوان متولی ساخت دغدغه فضای سبز شهر را دارد و در همین راستا ساخت بیش از ۵ هکتار فضای سبز و پارک را در دستور کار خود قرارداده و با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث بزرگترین پارک شهر است که تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

نایب رئیس شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد در خصوص ایجاد آرامستان که از مطالبات جدی مردم این شهر است نیز اظهار داشت: برای تحویل زمین برای احداث آرامستان در شهر هیچ مشکلی وجود ندارد و باجانمایی مکان مناسب توسط مشاور مربوطه پس از تایید دستگاههای بهداشتی وزیستی، این شرکت زمینی را بدین منظور در اختیار متولی آن قرار‌خواهد داد.

وی همچنین در خصوص مطالبات شهروندان در خصوص عدم نبود ادارات اظهار داشت: در صورت تصمیم مسئولین محترم استان و شهرستان شرکت عمران آمادگی تحویل زمین به دستگاههای دولتی برای جانمایی ادارات  در این شهر را دارد و از آنها استقبال خواهد کرد.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=22487
کد خبر
22487