فرماندار ساوجبلاغ در جمع نمازگزاران طی سخنانی به بخشی از اقدامات خوب انجام شده توسط دولت در شهر جدید هشتگرد پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد؛ ابوالقاسم پالیزگیر با اشاره به طرح‌های اجرا شده توسط شرکت عمران و شهرداری شهرجدید هشتگرد گفت: روکش و ترمیم آسفالت به میزان ۲۳ هزار متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر یکهزار میلیارد ریال در این شهر انجام شده است و این روند عمرانی برای ارائه خدمات بیشتر ادامه خواهد داشت.
وی افزود: از جمله اقدامات اخیر ساخت ۵  پارک محله‌ای، پارک بانوان و سوله بحران است که البته پروژه‌های ورزشی و … هم در این شهر ساخته شده است.
پالیزگیر به انتخاب شهر جدید هشتگرد توسط یونسکو به عنوان شهر یاد گیرنده اشاره کرد و گفت: شهرجدید هشتگرد اولین و تنها شهر جدید در کشور و دومین شهرجدید عضو شبکه شهرهای یادگیرنده در دنیا می‌باشد که امیدواریم این انتخاب موجب پیشرفت و توسعه این شهر شود.

وی به ساختمان‌ها و برج‌های بلند در شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت: برای امورات نجات و اطفا حریق این شهر، شهرداری با مشارکت شرکت عمران با تامین مبلغ  ۲۴۰ میلیارد ریال قصد خرید این نردبان را دارند.
پالیزگیر افزود: مترو شهر جدید در آستانه بهره برداری است، شرکت عمران شهر جدید هشتگرد سخت پیگیر این مطالبه مهم مردمی است و تاکنون توانسته عمده نیازهای این مجموعه را علیرغم مشکلات اقتصادی تامین نماید.

پالیزگیر افزود: شرکت عمران برای تردد آسان ساکنین تا کنون ۱۰ هزار میلیارد ریال برای این طرح ملی هزینه کرده است و مرتب از سوی وزیر، معاونین ایشان و استاندار البرز مورد بازدید قرار می‌گیرد تا انشا الله بزودی به بهره برداری برسد و موجب توسعه و رونق این شهر شود.
پالیزگیر به نامگذاری شهر جدید اشاره کرد و گفت: نام پیشنهادی مهستان در دولت پذیرفته نشد و ما کمیته‌ای را تشکیل و مجدد بر اساس فرآیند قانونی اسامی جدیدی را برای تصویب به وزارت کشور ارسال کردیم.
وی در خصوص بیمارستان شهر جدید هشتگرد هم گفت: همت بلندی برای بیمارستان وجود داشته و اگر این نبود امروز فقط شاهد اسکلت باقی مانده از آن بنای گذشته بودیم در حالی که الان بیش از ۹۵ درصد در بنای ساختمانی پیشرفت داشتیم و در زمان حاضر مشکل کوچکی روند ساخت بیمارستان را کند کرده که با برنامه‌ای که داریم تلاش می کنیم ۵ درصد باقی مانده هم ساخته شود و محلی آسوده برای درمان مردم راه‌اندازی شود.
وی در خصوص پروژه انتقال فاضلاب برای آبیاری جنگل حاشیه اتوبان هم گفت: شرکت عمران کار را انجام داده و کار ساخت سیستم پمپاژ و لوله کشی زیر درختان به پایان رسیده و خیلی زود درختان تشنه با پساب تصفیه خانه سیراب می شوند.
فرماندار ساوجبلاغ از حضور هفتگی معاون وزیر برای اتمام پروژه های نیمه تمام از جمله مسکن مهر در این شهر تشکر کرد و گفت: امیدواریم با اهتمام جدی معاون وزیر شاهد بسته شدن پرونده مسکن مهر در سال جاری در این شهر باشیم.
پالیزگیر از اهتمام همه دستگاههای اجرایی تشکر کرد و گفت: کسب رتبه برتر فرمانداری‌های کشور و احراز این برتری در موضوعات مختلف در سه سال پی در پی نشان‌دهنده تلاش برای عمران و آبادی شهرستان است.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=21890
کد خبر
21890