با حضور فرماندار ساوجبلاغ، اعضای هیات مدیره شرکت عمران و یک شرکت فناوری اطلاعات تفاهم نامه ۷۵۰ میلیارد ریالی برای هوشمند سازی زیر ساخت های ارتباطی در شهر جدید هشتگرد منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد؛ نائب رئیس شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد گفت: این شرکت فناور با توسعه فیبر نوری به مراکز عمومی، تجاری و مسکونی ارائه خدمات خواهد کرد و هزینه‌های تلفن و اینترنت ساکنان این شهر کاهش خواهد یافت.
محمدعلی حاجی زاده افزود: با انعقاد این قرارداد بدون استفاده از زیرساختهای مخابراتی در شهر خدمات بهینه‌ای به شهر و شهروندان ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به تلاش برای هوشمند شدن شهرجدید هشتگرد گفت: امروزه با رشد چشمگیر اطلاعات و فناوری¬های نوین شاهد تحول و توسعه خوبی در حوزه اداره امور شهری هستیم که نادیده گرفتن آن باعث بی‌نظمی در اداره شهرها و عدم ارائه خدمات مناسب و… می‌شود.
وی افزود: بر همین اساس هوشمندسازی شهرها یک قدم مهم برای رسیدن به توسعه پایدار و حفظ منابع و انرژی برای نسل‌های آینده می‌باشد.
نائب رئیس شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد افزود: کشورهای پیشرفته درصدد هستند تا از جنبه‌های مختلف فناوری در شهرها استفاده کنند و خدماتی را که با صرف کمترین زمان در تمام امور زندگی شهری به بالاترین سطح بهره‌وری دست می یابند، ارائه نمایند و ما نیز تلاش می‌کنیم تا با این راهکار در راستای هوشمند سازی شهر قدم برداریم.
حاجی زاده افزود: شهرهوشمند به شهری گفته می‌شود که در آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارتقای کیفیت سطح زندگی ساکنانش در تمام ابعاد زندگی مانند حمل و نقل مسافر و کالا و خدمات عمومی همراه با کاهش مصرف منابع انرژی و هزینه‌های مصرفی استفاده می‌شود. هدف شهر هوشمند ارائه خدمات بهتر و راحت¬تر به شهروندان با استفاده از انرژی کمتر است.
ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ نیز ضمن حمایت و ابراز خرسندی از انعقاد این قرارداد گفت: از این طرح حمایت لازم را خواهیم نمود و تلاش میگردد در دیگر مناطق شهرستان که از امکانات کافی برخوردار نیستند نیز استفاده گردد تا همه مردم شهرستان از خدمات بهینه بهره‌مند گردند.
مدیرعامل شرکت بهره بردار نیز ضمن معرفی طرح گفت: این شرکت‌ها تجربیات ثابت شده و مسلمی در ایجاد شبکه‌های ارتباطی بر بسترهای متفاوت و نوآوارانه را در کارنامه خود دارند.
صابرفیضی افزود: ما امروز امکاناتی در اختیار داریم که ارتباط پایدار و امن را به شبکه جهانی اینترنت و همین طور با سازمان‌ها و شرکت‌ها تضمین می‌کند.
وی گفت: خدمات ما در ایجاد فرصت‌های جدید، افزایش سطح رفاه زندگی و حتی رشد و ترقی جامعه مدنی موثر است. ما امیدواریم با افزایش مناطق تحت پوشش خود در سراسر ایران، این فرصت به‌صورت یکسان برای همه فراهم شود. از همین رو، امروز در حال مذاکره و عقد قراردادهای راه‌اندازی زیرساخت‌ها و شبکه‌های ارتباطی رادیویی و فیبر در شهرهای مختلف ایران هستیم.
وی اظهار داشت: امکانات طرح ارائه شده بسیر وسیع است و این طرح با پهنای باند ده برابری نسبت به پهنای باند فعلی علاوه بر اینکه هیچ هزینه ای بر مشتری تحمیل، برای ایجاد زیرساخت، شهر را نیز تخریب نمی‌کند.
فیضی اظهار داشت: این سرمایه‌گذاری از جنس بلند مدت می‌باشد و بازگشت سرمایه 5 تا 7 سال پیش بینی شده است.
مدیرعامل شرکت فناور از سرمایه گذاری 5 هزار میلیاردی ظرف مدت 18 ماه در سراسر کشور خبر داد و گفت: هدف ساماندهی زیرساختهای ارتباطی مناطقی است که با مشکل مواجه هستند هرچند مشکل محدودیتی برای ارائه خدمات وجود ندارد اما فعلا خدمات را به مناطق مشکل‌دار اختصاص داده‌ایم.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=22043
کد خبر
22043