در نشست تخصصی که با حضور مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، مدیر عامل شرکت پارس لانه و مهندسین ناظر در کارگاه پروژه سکوی مترو ماموت برگزار شد ضمن تاکید بر تسریع و اتمام این طرح اعلام شد که ایستگاه مترو ماموت تا ۶ ماه دیگر به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد؛ مسعود حق لطفی ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت پارس لانه و مجری ساخت ایستگاه ماموت گفت: استفاده از توانمندی شرکت های داخلی این فرصت را به ما می دهد تا بتوانیم علاوه بر توسعه اشتغال شاهد طرح های منحصر به فردی باشیم که برای اولین بار در حال اجرا است.
وی گفت: ایستگاه مترو ماموت اولین ایستگاه مترو پیش ساخته بتنی است که  توسط شرکت پارس لانه ساخته شده است.
حق لطفی از پیشرفت ۳۰ درصدی ایستگاه مترو ماموت خبر داد و گفت: راههای دسترسی، ساختمان های حاشیه ای، پوشش کف سکو، دیواره ها و غیره انجام شده و پیش بینی می کنیم تا ۶ ماه آینده سوت قطار در این ایستگاه به صدا در آید.
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد تاکید کرد ما به دنبال کار و اجرای مطلوب آن هستیم و باید با تمام توان و با ۱۰۰ درصد انرژی در موعد مقرر کار این ایستگاه به اتمام برسد.
وی افزود: تاخیر در اجرای زمانبندی این طرح مربوط به مشکلات تعطیلی‌های کرونایی و تاثیر آن بر صنایع مرتبط از جمله سیمان و فولاد است که با وجود افزایش هزینه ها کار با جدیت در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: ایستگاه قطار شهری ماموت تا ۶ ماه دیگر پس از طی مراحل تست گرم وارد مدار می شود و با ایجاد حمل و نقل ایمن ظرفیت جابجایی روزانه 200 هزار نفر فراهم خواهد شد.
حق لطفی گفت: مترو نه تنها برای شهر جدید هشتگرد بلکه برای تردد ساکنان هشتگرد قدیم، نظرآباد، غرب البرز و آبیک در استان قزوین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
حق لطفی گفت: علاه بر این در طول مسیر برای استفاده مراکز جمعیتی از جمله کوهسار، چهارباغ، چندار و کارخانه هایی که در این محدوده مستقر هستند مانند «کارخانه ماموت، آرد ستاره و دیگر واحدهای صنعتی»، از خدمات آن بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: راه اندازی سکوی ایستگاه متروی ماموت نقش موثری در کاهش ترافیک آزادراه کرج – قزوین خواهد شد.
مدیرعامل  شرکت عمران شهرجدید هشتگرد افزود: این سکو به مساحت حدود ۶ هزارمتر مربع بوده و ۱۷ کیلومتر از ایستگاه گلشهر و ۹ کیلومتر از ایستگاه شهرجدیدهشتگرد فاصله دارد.
متروی شهرجدید هشتگرد دی ماه سال ۹۸ با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران گشایش یافت که موجب ترغیب مردم برای سکونت در این شهر شده است.
شهرستان ۲۰۰ هزار نفری ساوجبلاغ واقع در غرب استان البرز یکی از مراکز استقرار جمعیت سرریز کلانشهرهای تهران و کرج است.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=32927
کد خبر
32927