معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور ضمن تقدیر از همکاری و همت پیمانکاران و کارفرما در به بهره‌برداری رسیدن پروژه ملی قطاربرقی شهرجدیدهشتگرد از پیمانکار و کارفرمای پروژه خواست: برنامه زمانی ۵ ماهه برای انجام اقدامات تکمیلی باقیمانده برای بهره‌برداری کامل از پروژه تدوین نمایند تا پروژه در برنامه زمانی مشخص شده به بهره‌برداری نهایی برسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید؛ حبیب اله طاهرخانی در نشست با دست‌اندرکاران پروژه قطار برقی شهرجدیدهشتگرد که روز چهارشنبه برگزار شد، با اشاره به بهره‌برداری از متروی شهرجدیدهشتگرد با حضور رییس جمهوری گفت: در زمان حاضر یک عامل دیگر وارد پروژه شده که آنهم بهره‌بردار است و باید از این پس تمامی اقدامات با هماهنگی آنها صورت پذیرد تا مانع از بروز مشکل گردد.

وی افزود: ایمنی پروژه از دیگر نکات مهم است که باید به آن اهتمام ورزید و هر چه سریعتر حوزه پیمانکاری و ماشین‌آلات اضافی را از خط پروژه خارج نمود.

طاهرخانی گفت: با همت و تلاش پیمانکاران و کارفرما سعی خواهد شد بحث سیگنالینگ پروژه قبل از موعد مقرر راه اندازی شود تا بهره‌بردار از آن استفاده نماید.

وی در ارتباط با بحث نقدینگی در این پروژه گفت: باید حوزه تهاتر را در این پروژه افزایش داد تا شاهد تسریع در راه اندازی کامل پروژه با ظرفیت ١٠٠ درصدى باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص بحث تعطیلی متروی شهرجدید هشتگرد در روزهای پنجشنبه و جمعه اظهار داشت:  این اقدام فقط به خاطر تکمیل سکوی ماموت است و ارتباطی به ایمنی ندارد.
طاهرخانی افزود: با توجه به اینکه پیمانکار اظهار داشته به دلیل برودت هوا، کار در شب غیرممکن است به منظور تسریع کار روزهای پنجشنبه و جمعه  مترو را  تعطیل کردیم تا این پروژه هر چه سریع تر به اتمام برسد.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد نیز ضمن تقدیر از تلاش شبانه‌روزی دست‌اندرکاران پروژه متروی گلشهر- شهرجدیدهشتگرد به موارد توافق شده با بهره‌بردار اشاره کرد و گفت: بیمه مسافرین، آزادسازی خط از ماشین آلات اضافی و موضوع تمیزسازی ایستگاه و غیره از جمله موارد مطرح شده از سوی بهر‌ه‌بردار بود که به زودی انجام خواهد شد.

مسعود حق‌لطفی با اشاره به عدم فعالیت مترو در روزهاى تعطیل اظهار داشت: با تعطیلی دو روز در هفته متروی شهرجدید هشتگرد تلاش می‌گردد اقدامات تکمیلی خط جنوبی و سیگنالینگ پروژه تسریع گردد تا طبق زمانبندی مشخص شده پروژه به بهره‌برداری نهایی برسد.
در پایان این نشست از پیمانکاران و دست‌اندرکارانی که در به بهره‌برداری رسیدن پروژه ملی قطار برقی شهرجدیدهشتگرد نقش داشتند با اهدا لوح تقدیر شد.
پروژه قطاربرقی گلشهر- شهرجدید هشتگرد دو هفته گذشته با حضور رییس جمهوری به بهره برداری اولیه رسید که با توجه به تکمیل نبودن سیستم سیگنالینگ پروژه، مترو در ۶ تایم غیر پیک در دو مسیر گلشهر به شهرجدید و شهرجدید به گلشهر راه اندازى شد که تلاش مى‌گردد با تکمیل موارد باقیمانده این ساعات تغییر یابد تا خدمات رسانى به مردم در تمامی ساعات شبانه روز صورت پذیرد.

شهرجدید هشتگرد از توابع شهرستان ۲۵۰ هزار نفری ساوجبلاغ با واگذاری ۴۹ هزار مسکن مهر و بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح ملی مسکن و انبوه سازی، جمعیت آن در چند سال آینده از ۵۰۰ هزار نفر فراتر می رود.
اکنون تعداد سکنه شهرجدید هشتگرد حدود ۶۵ هزار نفر است که راه اندازی قطار برقی گلشهر کرج- شهرجدید هشتگرد شرایط مناسبی برای آمد و شد مردم در این شهر ایجاد کرده است.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=23443
کد خبر
23443