معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: توسعه نامتوازن در سطح کشور و عدم برنامه ریزی طبق برنامه‌های توسعه براساس وسعت و جمعیت، حلقه خدمات را تنگ‌تر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛ نعمت‌الله ترکی در حاشیه نشست شورای وزارت راه و شهرسازی که روز پنجشنبه در شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد برگزار شد، گفت: استان تهران و البرز یک و نیم درصد وسعت کشور را در بردارند و ۲۰ درصد جمعیت کشور نیز در این استانها ساکن هستند اما متاسفانه به دلیل همین عدم توازن هرچه برای زیرساختهای حمل و نقل جاده‌ای، لجستیک، فرهنگی و غیره برنامه‌ریزی شود، باز هم کم است.

وی اظهار داشت: سیاستهای در زمان حاضر، سیاستهای درستی نیست و باید میانگین استقرار جمعیتی استان‌ها به خوبی سنجیده شود و با تراکم جمعیت استاندارد جهانی مقیاس و شاخص ها برنامه ریزی گردد و بر اساس برنامه توسعه حرکت شود.

ترکی خطاب به مدیران و مسئولین گفت: عمر مدیریتی زودگذر است و باید به دنبال رضایت مردم بوده و اثر گذار بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی هدف از حضور خود در استان البرز را پیگیری مسائل و مشکلات در حوزه اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری بیان کرد و گفت: اصلاح ساختار و تشکیلات اداری دو مجموعه از جمله اهداف وزارت راه و شهرسازی نام برد.

ترکی افزود: بعد از ادغام دو مجموعه در سطح کشور انجام شده، وزارت راه و شهرسازی و وزارت مسکن و شهرسازی دو وزارتخانه زیربنایی و روبنایی مشکلاتی بوجود آمده است که هدف اول پیشنهاد اصلاح ساختار و بازگشت به همان اداره کل مسکن و شهرسازی به صورت تخصصی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت عمومی است.

وی گفت: هدف دوم ساماندهی نیروی انسانی و توسعه منابع انسانی است که به دلیل ادغام دو مجموعه، ناهمگونی بین چیدمان برحسب تخصص و تعهد و شرح وظیفه ایجاد شده و مشکلاتی برای مجموعه منابع  انسانی و نارضایتی و بی‌انگیزگی برای کارکنان ایجاد کرده است که امیدواریم با اصلاحاتی که در دستورکار قرارگرفته این امر محقق شود.

وی از برنامه‌ریزی برای جایگزینی ‌نیروهای کارآمد و تخصصی به جای نیروهای بازنشسته خبر داد و گفت: جایگزینی نیروهای کارآمد و متخصص که در زمان حاضر به صورت قرادادی و شرکتی و غیره مشغول به فعالیت هستند از جمله اهداف مجموعه منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد نیز در این نشست توسعه مسکن ارزان قیمت را از اولویتهای مجموعه شرکت عمران بیان کرد و گفت: شهرجدیدهشتگرد به جهت همجواری با پایتخت، شهرکرج و قزوین نقش موثری را در کنترل قیمت بازار مسکن ایفا می‌کند.
مسعودحق‌لطفی افزود: با افزایش اجاره بها در شهرهای همجوار رشد جمعیت در شهر جدید هشتگرد صعودی شده، در همین راستا در تلاش هستیم با توسعه شهر بر مبنای طرح‌های جامع و تفصیلی، میزان رضایتمندی و میل شهروندان برای سکونت در این شهر را افزایش دهیم.
وی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در این شهر گفت: ساخت ۲۱ هزار واحد مسکن ملی در برنامه مجموعه شرکت عمران است که برای ایجاد سرپناه برای قشر متوسط جامعه برنامه‌ریزی شده است و به زودی کلنگ این طرح به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهور به زمین زده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد اظهار داشت: مجموعه شرکت عمران در کنار توسعه خدمات شهری به دنبال ایجاد رضایتمندی شهروندان بوده و علاوه بر برنامه‌های توسعه فیزیکی شهر به دنبال اجرای برنامه‌های اجتماعی با هدف بهبود فرهنگ شهرنشینی است.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=28474
کد خبر
28474