مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از تحویل ۱۰ باب مسجد ساخته شده به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛ در آئینی که در مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) با حضور امام جمعه و رئیس شورای ائمه جمعه و ائمه جماعات مساجد این شهر برگزار شد، ۱۰ باب مسجد که به همت سازمان عمران شهر جدید هشتگرد ساخته شده بود به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه شهر تحویل شد.
مسعود حق لطفی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در حاشیه این آئین اظهار داشت:
تمام ۱۰ مسجد ساخته شده این شهر در اختیار شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این شهر قرار گرفت تا فعالیتهای فرهنگی و مذهبی بصورت یکپارچه و بر اساس سیاستهای مشخص اجرا شود.
حق لطفی ادامه داد: در حال حاضر در سه مسجد خانه عالم تکمیل و تحویل شده است و ۷ مسجد باقیمانده تا پایان سال آینده، نیز خانه عالم ساخته خواهد شد.
وی از بهره برداری ۳ باب مرکز تجاری برای درآمد زایی پایدار مساجد خبر داد و افزود: این مراکز تجاری هم درآمد مساجد را جهت نگهداری سازه و برپایی مراسم بدنبال دارد و هم به دسترسی شهروندان را به مراکز محله بالا میبرد.
وی در خصوص ساخت مراکز فرهنگی کوچک و نماز خانه در کنار پروژه‌های مسکن مهر گفت: در تلاش هستیم ۴.۵ درصد از مساحت هر بلوک در دست احداث را به ساخت خدمات مورد نیاز محله ای، نمازخانه و امور رفاهی ساکنان آن بلوک  اختصاص دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد افزود: تاکنون ۱۷  مکان در این زمینه  شناسایی شده و  فراخوان انتخاب پیمانکار آن در حال انجام است و تا دهه فجر کلنگ آن نیز به زمین زده خواهد شد.

وی همچنین از ساخت ۱۰ پایگاه بسیج در مساجد تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: پایگاههای بسیج در ایجاد و افزایش امنیت مناطق مختلف شهر نقش بسزایی خواهد داشت.

حجت الاسلام مجید صفدری امام‌جمعه شهر جدید هشتگرد نیز در این آئین گفت:شرکت عمران در سنوات گذشته مدارس، کلانتری و … را به دستگاههای متولی تحویل داده بود تا کارایی بهتری انجام شود لیکن تحویل مساجد به تاخیر افتاده بود که با همکاری دکتر حق لطفی مدیرعامل شرکت و اعضای هیئت مدیره این مهم محقق شد تا شهروندان کارشناسان مذهبی و ائمه جماعات بتوانند منطبق بر سیاستهای مذهبی شهر حرکتی سازنده تر داشته باشند.
وی همچنین بر ضرورت رفع نقص احتمالی و ساخت خانه عالم تاکید کرد و افزود: با انجام تعمیرات و ساخت این ابنیه مجموعه های مذهبی تکمیل می‌شوند.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=30921
کد خبر
30921