معاون مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد ضمن تبریک روز پژوهش از آمادگی شرکت عمران جهت حمایت از پایان نامه دانشجویی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد؛ رضا رحمانی در گفت و گو با رادیو البرز با اشاره به وظایف واحد معماری و شهرسازی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: شهرجدیدهشتگرد با سه دهه قدمت در راستای برنامه‌های ابلاغی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور گام برداشته و ۷ محور را در این شهر دنبال می‌کند.

وی افزود: توسعه حمل و نقل عمومی و انسان محور، توسعه و گسترش زیرساخت‌های اجتماعی، هوشمندسازی فعالیت و مدیریت شهر، توسعه و تقویت پایه اقتصادی شهر، ایجاد و تکمیل زیرساخت و خدمات زیربنایی، انتظام بندی توسعه شهری و ضابطه مند کردن ساخت و ساز در شهر و پژوهش کاربردی توازن محور از جمله برنامه‌هایی است که در راستای تحقق آن تلاش میگردد.

رحمانی در ادامه به طراحی توسعه حمل و نقل محور( TOD) ایستگاه قطارشهری، تهیه نقشه اجرایی مسیر دوچرخه، پیاده راه، توسعه زیرساختهای حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر ۳ پارک، ۴ مجموعه ورزشی و یک ایستگاه آتش نشانی مادر، فرهنگسرا، زورخانه و باغ نور(پارک شهر) در حال طراحی است که بفوریت مراحل قانونی شناسایی پیمانکار در حال انجام است.

معاون مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد با اشاره به ساخت و سازهای متعدد و پراکندگی در شهرجدیدهشتگرد گفت: با توجه به اینکه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرجدید هشتگرد، فشار زیادی به شهر وارد کرده و میتوانست خدمات دهی را با مشکل مواجه کند اما با توجه به‌اینکه اولویت شرکت عمران همواره شناسایی و رفع مشکلات احتمالی بوده خوشبختانه تدابیر لازم بهنگام اندیشیده و اجرایی شده است.

رحمانی با اشاره به موقعیت شهرجدید هشتگرد نسبت به کرج و تهران گفت: علیرغم فاصله نه چندان دور شهرجدید هشتگرد از پایتخت، این شهر از امتیازات خوبی برخوردار است که راه‌اندازی مترو با صرف هزینه ای بالغ بر هزار میلیارد تومان توانسته پتانسیل شهر را افزایش و آسایش شهروندان را فراهم و همزمان فرصتهای جذب سرمایه گذاری را بدنبال داشته باشد.

وی در ارتباط با فازهای ۵ و ۶ گفت: این فازها در تملک تعاونی‌ها بود و شرکت عمران در آنها هیچ نقشی نداشته اما در طرح تفصیلی جدید به آن پرداخته می شود و در صدد هستیم پس از تصویب طرح تفصیلی جدید برای آن فازها نیز اقدامات خوبی انجام دهیم.

معاون مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد اظهار داشت: بازنگری طرح جامع شهر در سال ۸۹ انجام شده و باید ۲ سال بعد از آن، طرح تفصیلی تصویب می‌شد که در زمان حاضر مجموعه مدیران شرکت عمران با طراحی طرح تفصیلی در تلاش هستند شهر را توسعه و  مشکلات شهری را مرتفع نماید.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=30675
کد خبر
30675