نشست هم اندیشی نایب رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد با فعالان محیط زیست با موضوع محیط زیست و احیای جنگل ورودی شهرجدید هشتگرد برگزار شد که در این نشست دغدغه‌مندان محیط زیست مسائل و مشکلات خود را با شرکت عمران در میان گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد؛ در این نشست دغدغه‌مندان محیط زیست هر یک با اشاره به منابع و مواهب طبیعی به بیان چالش‌ها و مشکلات حفظ و نگهداری از این سرمایه الهی پرداختند.
نایب رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در این نشست از نگاه ویژه سمن‌ها در حوزه محیط زیست در شهر جدید هشتگرد تشکر و قدردانی کرد و گفت: اینکه تعدادی از مردم در قالب نمایندگان مردم نهاد دغدغه های مختلف در حوزه محیط زیست دارند جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
محمدعلی حاجی زاده در ارتباط با پیگیری موضوع درختان جنگل حاشیه شهرجدید هشتگرد توسط فعالان محیط زیست گفت: شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با احداث ایستگاه پمپاژ پساب فاضلاب و اجرای خط انتقال و توزیع پساب به طول ۳۶ کیلومتر در ضلع جنوب تصفیه خانه فاضلاب شهر، سعی بر استفاده بهینه از پساب خروجی تصفیه خانه برای آبیاری جنگل حاشیه اتوبان کرج – قزوین را دارد.
وی با اشاره به دلیل تعلل این پروژه گفت: ایستگاه پمپاژ پساب فاضلاب و استخر جمع‌آوری پساب توسط شرکت بهسا پایدار مانا تکمیل شده و با توجه به اینکه لوله‌های این پروژه از ایستگاه مترو می‌گذشت بحث جابجایی پیش آمد و پروژه به تعویق افتاد و در زمان حاضر تنها مشکل جابجایی لوله در جاده اصلی شهر می‌باشد که هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور انجام شده و به زودی این موضوع نیز مرتفع و این پروژه به اتمام خواهد رسید.
نایب رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: اعتباری در حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای آبیاری جنگل ۹۶ هکتاری حاشیه اتوبان شهر جدید هشتگرد اختصاص یافته است.
حاجی زاده افزود: فاز دوم این پروژه نیز برای آبیاری فضای سبز مناطق بالایی شهر خواهد بود که نیاز به مخزن دارد تا آب پمپاژ شده از ایستگاه به مخزن وارد و سپس برای آبیاری استفاده گردد که این موضوع نیز در حال پیگیری و انجام است و تلاش می‌گردد تا درختانی که در سال‌های اخیر خشک شدند واکاری و احیا شود.
نایب رئیس شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در جمع سمن های فعال شهر جدید هشتگرد گفت: شرکت عمران ابتدا به عنوان متولی ساخت و سپس متولی نگهدارنده دغدغه فضای سبز شهر را دارد و در همین راستا ساخت بیش از ۵ هکتار فضای سبز و پارک را در دستور کار خود قرارداده و با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث بزرگترین پارک شهر است که تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
حاجی زاده با بیان اینکه شرکت عمران یک شرکت درآمد هزینه است و بودجه عمومی ندارد و تمامی هزینه‌ها را از طریق فروش زمین تامین می‌کند گفت: در حال حاضر اولین و مهمترین دغدغه شهر مترو است اما با این وجود از دیگر مسائل شهر غافل نشده و سعی بر تکمیل مشکلات زیربنایی شهر است.
وی در پایان از  توجه سمن‌ها به محیط زیست در شهر جدید هشتگرد تشکر کرد و گفت: توقع داریم دست همکاری به ما داده و کمک کنید تا این شهر به یکی شهرهای مهم در حوزه های مختلف فرهنگی  و دوستدار محیط زیست تبدیل شود و در جهت توسعه و بالندگی شهر گام برداشته شود.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=22466
کد خبر
22466