مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از راه‌اندازی سیستم سیگنالینگ قطاربرقی شهرجدیدهشتگرد_ گلشهر(کنترل هوشمند حرکت قطار) در شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛

مسعود حق لطفی در گفتگو با رادیو البرز گفت: قطاربرقی شهرجدیدهشتگرد_ گلشهر با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان در حال بهره‌برداری است و در زمان حاضر خطوط ریلی شمالی و جنوبی پروژه افتتاح و سیستم سیگنالینگ متروی شهر جدید هشتگرد نیز با ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار در حال تکمیل است که تا شهریور ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
‏ ‏وی گفت: در زمان حاضر متروی شهرجدید هشتگرد با ۱۴ سرویس قطار ساعت ۶ صبح الی ۳ بعد از ظهر در حال فعالیت می‌باشد که با نصب کامل تجهیزات سیگنالینگ(کنترل هوشمند حرکت قطار)، شمار سفرهای قطار شهری شهرجدید هشتگرد- کرج افزایش خواهد یافت.
‏ ‏ ‏
‏ ‏وی با اشاره به ساخت سکوی قطار شهری ماموت توسط شرکت عمران شهر جدیدهشتگرد گفت: این سکو با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در حال احداث می‌باشد که با راه اندازی آن، ساکنان مناطق بیشتری از شهرستان ساوجبلاغ تحت خدمت مترو گلشهر_ شهرجدید هشتگرد قرار خواهند گرفت و علاوه بر سهولت رفت و آمد پرسنل کارخانجات اطراف و ساکنین شهرهای کردان، کوهسار، گلسار و چهارباغ، کمک شایانی به کاهش ترافیک آزادراه کرج_ قزوین خواهد شد.
‏ حق لطفی با اشاره به تحویل ۸ هزار واحد مسکن مهر شهرجدید هشتگرد در سال گذشته اظهار داشت: در زمان حاضر تنها ۶۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد در مرحله نازک کاری قرار دارد که با اتمام آن پرونده نازک کاری مسکن مهر بسته می شود و همچنین حدود ۷ هزار واحد نیز در مراحل نهایی تحویل است.
‏وی افزود: در زمان حاضر برای تکمیل مسکن مهر ۳۸۰ میلیارد تومان نیاز است که از این مبلغ ۸۰ میلیارد تومان تعهد بانک عامل و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز مردم باید ایفای تعهد نمایند.
حق لطفی گفت: در همین راستا دولت با استفاده از تمام ظرفیت‌ها نسبت به تکمیل پروژه‌های مسکن مهر اهتمام داشته تا هرچه سریعتر این پروژه ها تکمیل و تحویل مردم گردد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرداظهار داشت: در زمان حاضر در مسکن مهر کمبود ۶ هزار کنتور برق و ۶ هزار کنتور آب و ۶ هزار کنتور گاز وجود دارد که طبق هماهنگی با ادارات خدمات رسان، مقرر شده ماهانه ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ کنتور را نصب نمایند تا به امید خدا تا پایان سال پرونده مسکن مهر بسته شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد در خصوص فروش عرصه مسکن مهر گفت: فروش عرصه مسکن مهر اجباری نبوده و اختیاری است.

حق لطفی از آمادگی مجموعه شرکت عمران در خصوص تحویل زمین رایگان برای ساخت ادارات خدمات رسان، مجموعه فرهنگی، ورزشی، مذهبی، آموزشی و درمانی خبر داد و گفت: امیدواریم حاصل همکاری مجموعه شرکت عمران با ادارات مرتبط، ساخت مرکز درمانی و مدرسه و … باشد.

وی افزود: در زمان حاضر ۳۲ باب مدرسه در شهر جدید هشتگرد ساخته شده که ۲۵ باب آن توسط شرکت عمران و ۷ باب توسط خیرین احداث شده و ۳ باب‌ نیز توسط شرکت عمران در حال ساخت است.

حق لطفی با اشاره به ساخت یک درمانگاه با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی در شهرجدید هشتگرد گفت: زمینی به مساحت ۱.۷ هکتار نیز آماده شده تا به مجموعه درمانی تبدیل وضعیت شود تا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در این خصوص اقدام نماید.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد همچنین از واگذاری ۱۰ زمین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ساخت مراکز درمانی و درمانگاه خبر داد و گفت: در چند نقطه شهر با سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومان ساخت مراکز تجاری بمنظور خدمات رسانی به مردم درحال انجام است.

حق لطفی از آماده سازی ۲ ورزشگاه چندمنظوره با زمین اختصاصی والیبال ساحلی و بدمینتون و ۳ پارک در فاز ۷، ساختمان ایستگاه آتش نشانی مادر و مدیریت بحران با ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح ها تا پایان‌سالجاری، بخشی از نیازهای شهر و شهروندان مرتفع گردد.

مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد در پایان در خصوص مسکن ملی نیز اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید هشتگرد به خوبی درحال اجرا می‌باشد و متقاضیان در مرحله اول با پرداخت ۴۹ میلیون تومان که ۹ میلیون تومان آن پیش پرداخت عرصه واحد می‌باشد در این طرح جانمایی می‌شوند و ۱۵۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بانکی به هر واحد مسکونی پرداخت خواهد شد و الباقی متناسب با پیشرفت پروژه از متقاضیان دریافت میگردد.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=32863
کد خبر
32863