مدیر عامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد استان البرز با اشاره به ظرفیت های بالای اقتصادی سرمایه گذاری این شهر برای حضور سرمایه گذاران در منطقه دعوت به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛ مسعود حق لطفی گفت: مجموعه شرکت عمران در تلاش است تا با توسعه و عمران شهر در راستای جذب سکونت مردم اقدام نماید و بر همین اساس  برای  اجرای پروژه‌های مشارکتی مسکن ، احداث پارک، سالن‌های چند منظوره و مراکز خدماتی آماده پذیرش سرمایه گذاران بخش خصوصی است .
وی افزود: شهرجدیدهشتگرد با چهار هزارو ۴۰۰ هکتار  مساحت با هدف جذب جمعیت سرریز کلانشهرهای تهران و کرج از اواخر دهه ۶۰ تاسیس شده  و از سال ۸۷ با شروع ساخت مسکن مهر وارد مرحله جدیدی از انبوه سازی مسکن شد.
حق لطفی گفت: شهری که قرار بود پذیرای بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت باشد اکنون جمعیت ۸۰ هزار نفری دارد و با وجود واگذاری بخشی از مسکن مهر به مردم هنوز بیشتر واحدهای تکمیلی خالی از سکنه است و به رغم  ساخت ۳۰ درصد مساحت شهر تنها یک پنجم مردم در این شهر ساکن هستند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد  بیان داشت: به منظور تشویق مردم  برای انتخاب شهر جدید هشتگرد و اسکان و تداوم اقامت در آن و همچنین در جهت نیل به اهداف افق پیش‌بینی شده برای شهر، راه اندازی سیستم ارتباطی ارزان، مطمئن و سریع‌السیر یعنی متروی  تهران – کرج – شهر جدید هشتگرد و  توسعه زیرساختی شهر با اعتباری بیش از یک‌هزار میلیارد تومان از محل منابع دولتی و داخلی توسط شرکت عمران شهرهای جدید و شهر جدید هشتگرد در دستور کار قرار گرفت که دی ماه سال ۹۸ با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
حق لطفی  اظهار داشت: متروی شهرجدید هشتگرد در زمان افتتاح با ۶ رام قطار آغاز به کار کرد اما با گذشت زمان و رفع بخشی از مشکل پست برق سیگنالینگ ایستگاه مترو به منظور رفاه مردم، شمار سفرهای قطار شهری شهرجدید هشتگرد- کرج به ۱۴ رام قطار افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد  گفت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا مانع از پیشرفت امور بر اساس زمانبندی اعلامی شده اما در تلاش هستیم تا پایان سال مشکل سیگنالینگ ایستگاه مترو را به طور کامل مرتفع و ظرفیت قطارها را کامل نماییم.
وی با بیان اینکه به زودی کلنگ احداث ایستگاه متروی ماموت در شهرستان ساوجبلاغ  به زمین زده می شود، افزود: با توجه به اهتمامی که برای تکمیل این ایستگاه وجود دارد، ایستگاه ماموت ظرف مدت ۶ الی ۹ ماه به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد اظهار داشت : رسالت شرکت عمران شهر جدید هشتگرد مدیریت مطلوب توسعه شهری و ارائه خدمات کیفی به شهروندان است.
حق لطفی گفت: این شهر در حوزه درمانی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست ؛ عملیات ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرجدید هشتگرد از ۲۰ سال پیش آغاز شد اما بنا به عللی نیمه کاره ماند و به شهرداری شهرجدید هشتگرد واگذار شد و اکنون این پروژه همچنان بلاتکلیف مانده است.
وی افزود: مجموعه شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد با توجه به افزایش جمعیت شهر و ضرورت افزایش سرانه‌های درمانی عزم جدی داشته و به این موضوع اهتمام می‌ورزد.

ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در شهر جدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران اعلام کرد که مجموعه شرکت عمران شهرجدید هشتگرد ساخت یک بیمارستان جدید با ظرفیت  ۶۴ تختخواب را در فاز  هفت این شهر در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: در تلاش هستیم یک درمانگاه جدید که در این شهر ساخته شده را طبق مذاکراتی که با فرمانده سپاه شهرستان ساوجبلاغ صورت گرفته، برای تجهیز نمودن به سپاه واگذار نماییم.
حق لطفی گفت: در ارتباط با دیگر زیرساخت های شهر نیز اقداماتی صورت گرفته و بر همین اساس هزینه خرید نردبان ۵۴ متری به شهرداری واگذار شده است.
وی بیان داشت : در راستای توسعه و عمران شهرجدید هشتگرد احداث ایستگاه آتش‌نشانی مادر نیز در دستور کار قرار گرفته و در مرحله فراخوان می‌باشد و به زودی اجرایی خواهد شد.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=30023
کد خبر
30023