مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: برای سال تحصیلی آتی نخستین مدرسه استثنایی ۱۲ کلاسه در شهر جدید هشتگرد با همکاری آموزش و پرورش استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛ مسعود حق لطفی با اشاره به ضرورت رفع کمبود فضاهای آموزشی ویژه تحصیل دانش آموزان استثنایی اظهار کرد: در شهرستان ساوجبلاغ در حال حاضر تنها یک مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی وجود دارد و در راستای رفع کمبودها در نظر است فضای آموزشی جدیدی بدین منظور تخصیص داده شود.

وی تاکید کرد: شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نسبت به تکمیل و تحویل یک باب مدرسه ۱۲ کلاسه به آموزش و پرورش جهت بهره برداری دانش آموزان استثنایی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ اقدام می کند تا به منظور تحصیل دانش آموزان استثنایی مورد بهره برداری قرار گیرد و امیدواریم پذیرش این دانش آموزان در شروع سال تحصیلی پیش رو باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با تاکید بر اهمیت اختصاص یک فضای آموزشی ویژه دانش آموزان استثنایی در شهر جدید هشتگرد بیان کرد: طبق هماهنگی های به عمل آمده با آموزش و پرورش استان و با توجه به ظرفیت های موجود در شهر جدید هشتگرد، قرار شده است که این مدرسه را برای تحصیل دانش آموزان استثنایی اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها مرکز آموزشی ویژه دانش آموزان استثنایی بصورت مختلط در شهرستان ساوجبلاغ دایر است ، گفت: این مدرسه پذیرای دانش آموزان استثنایی با انواع معلولیت ها از مقطع پیش دبستان تا دبیرستان است، به همین دلیل با ایجاد یک مرکز آموزشی دیگر در شهر جدید هشتگرد، زمینه بهتر آموزش دانش آموزان استثنایی را فراهم کنیم.

حق لطفی افزود: در هر حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ دانش آموز اسثتنایی در تنها مدرسه ویژه دانش آموزان استنثایی در شهرستان ساوجبلاغ تحصیل می کنند که حدود یکصد نفر از این دانش آموزان از شهر جدید هشتگرد به این مدرسه می روند.

در ادامه عباس کشاورز، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز نیز در خصوص ضرورت احداث یک مدرسه استثنایی در شهر جدید هشتگرد گفت: با بهره برداری از این مدرسه در خصوص نحوه پذیریش دانش آموزان استثنایی شهرستان ساوجبلاغ و تقسیم بندی آنها تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی افزود: هدف مهم این است که ظرفیت فضاهای آموزشی موجود در شهرستان ساوجبلاغ برای تحصیل دانش آموزان استثنایی را افزایش دهیم تا خدمات بهتری به آنها ارائه شود.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=26914
کد خبر
26914