فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین رسالت های هر نظام، برقراری امنیت است، گفت: مرکز انتظامی به منظور تقویت زیرساخت های امنیتی برای پاسخگویی به نیاز شهروندان در شهرجدیدهشتگرد راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد؛ سردار عباسعلی محمدیان در نشست هماهنگی بهره‌برداری از کلانتری شهرجدید هشتگرد که با حضور سرپرست و مدیران شرکت عمران و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در محل شورای شهرجدید هشتگردبرگزار شد، ضمن اشاره به افق جمعیتی یک میلیون نفری شهر جدید هشتگرد با توجه به وضعیت مسکن در تهران و اجرای طرح نهضت ملی و تکمیل مترو شهر، گفت: احداث یک کلانتری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر کلانتری از جمله برنامه‌های پلیس در جهت کاهش جرایم و خدمات رسانی بهتر به مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه استاندارد ایجاد ستاد فرماندهی حداقل ۱۰ هزار مترمربع زمین و ۱۲۰۰ متر زیربنا و حداقل ۳ هزار متر مربع برای‌ ساخت کلانتری است، از شرکت عمران و شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد خواست به عنوان پایه گذار امنیت شهر، از ابتدا پیش بینی های لازم را در خصوص اختصاص زمین و احداث کلانتری با استانداردهای ناجا، نمایند تا پس از ساخت بدلیل عدم رعایت استانداردها بلا استفاده باقی نمانند.
سردار محمدیان با بیان اینکه با این حجم از جمعیت باید در این شهر تشکیلات شهرستانی در نظر گرفته شود اظهار داشت: باید امکانات اولیه و زیرساخت‌های لازم برای ستاد فرماندهی، ساختمان و نیروهای ستادی، رده کشف جرم، پلیس امنیت و اطلاعات، مبارزه با مواد مخدر، فتا و امنیت اقتصادی ایجاد شود تا امنیت در شهر برقرار گردد.

وی بر استقرار کیوسک پلیس در ابتدای شهر تاکید کرد و گفت: امنیت شهر با استقرار مامور در ابتدای شهر دو چندان خواهد شد پس نیاز است هر چه سریعتر شهرداری شهر نسبت به تجهیز آن اقدام نماید.
فرمانده نیروی انتظامی استان البرز علاوه بر احداث کلانتری ستاد فرماندهی بمنظور برقراری امنیت در شهرجدید هشتگرد بر ضرورت راه اندازی سیستم مانیتوریگ و پایش تصویر تأکید کرد و افزود: راه اندازی سیستم مانیتورینگ با قابلیت اتصال به سامانه ناجا و پلاک خوان، کاهش و کشف جرائم و ایجاد نظم و انضباط در شهر را بدنبال خواهد داشت.
وی افزود: کشف ۹۰ درصد خودرو در ۴۵ روز اول، از جمله مزایای راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ و پایش تصویر است.
سردار محمدیان در پایان بر ضرورت همکاری شرکت عمران، شورا و شهرداری شهرجدید هشتگرد برای تقویت زیرساختهای امنیتی شهر تأکید کرد.
سرپرست شرکت عمران شهرجدید هشتگرد نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور سردار محمدیان در شهرجدید هشتگرد و راه اندازی ستاد فرماندهی در این شهر گفت: راه‌اندازی ستاد فرماندهی در این شهر علاوه بر ایجاد امنیت در شهر، زنگ خطر برای برهم زنندگان نظم خواهد بود.
محسن زارعی با اشاره به ساخت ۳ کلانتری در سطح شهرجدید هشتگرد گفت: شرکت عمران بمنظور رفاه حال شهروندان و ایجاد امنیت در شهر، آمادگی لازم برای اختصاص زمین برای احداث ستاد فرماندهی و کلانتری را دارد.
محسن آسوبار شهردار شهر جدید هشتگرد نیز در خصوص راه اندازی سیستم پایش تصویر و مانیتورینگ با قابلیت پلاک خوانی اظهار داشت: در این خصوص نیز اقدامات لازم انجام شده و مقرر گردیده با همکاری شرکت عمران این مهم انجام شود.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=34577
کد خبر
34577