معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت که واحدهای مسکن مهر نباید بدون تامین زیر ساخت ها و امکانات اولیه تحویل مردم شود.

به گزارش روابط عمومی شهر جدید هشتگرد؛ حبیب الله طاهرخانی در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر جدید هشتگرد استان البرز با بیان اینکه هیچ واحد مسکن مهری نباید بدون تامین زیرساخت‌های مورد نیاز ساکنان تحویل داده شود، از پیمانکار قطار برقی شهر جدید هشتگرد نیز خواست، با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات، نسبت به تسریع در انجام کارهای باقیمانده و تکمیل این خط قطار شهری اقدام نماید.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پروژه قطار برقی کرج – شهرجدید هشتگرد از کارفرما و پیمانکار پروژه خواست تمام تمرکز خود را برای تکمیل این پروژه ملی بکار گیرند تا طبق تاکید وزیرراه وشهرسازی پروژه متروی گلشهر- شهرجدیدهشتگرد تا پایان شهریور مورد بهره برداری قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه اجرای پروژه های روبنایی ،تکمیل و بهره برداری هرچه سریع تر از پروژه های مسکن مهر با خدمات مورد نیاز برای ساکنان در شهر جدید هشتگرد از اولویت های کاری شرکت عمران شهرهای جدید است، گفت: هیچ واحد مسکن مهری نباید بدون زیرساخت ها و مراکز خدماتی اولیه برای رفع نیاز ساکنان تحویل داده شود.
وی افزود: متقاضیان مسکن مهر پس از تحویل واحد خود نباید هیچ گونه دغدغه ای برای سکونت داشته باشند لذا فراهم کردن شرایط مناسب از جمله دسترسی آسان به مراکز تجاری و خدماتی مورد نیاز ساکنین از جمله مواردی است که مورد تاکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بوده و بر همین اساس شرکت عمران شهرهای جدید از طریق منابع داخلی خود درصدد تکمیل و بهره برداری از پروژه های مسکن مهر است.
این خاطرنشان کرد: ساخت و تکمیل واحدهای تجاری، انجام آسفالت ، محوطه سازی و تکمیل نمای واحدهای مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد از جمله اسکان سازه گروهه و کلبه سازان عمران نمونه بارز این اقدامات است.
ساخت حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر از سال ۸۷ در شهرجدید هشتگرد آغاز شده که تاکنون حدود ۲۵ هزار آنها به مردم واگذار شده است.
کمبود زیر ساخت ها شامل آب ، برق ، تلفن ، گاز، مدرسه ، فضای سبز ، درمانگاه ، کلانتری ، مراکز تجاری و فرهنگی سبب شده تا استقبال از مسکن مهر شهر جدید هشتگرد برای اسکان مردم در حد انتظار نباشد.
شهر جدید هشتگرد در ۴۰ کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد.
اکنون جمعیت این شهر حدود ۶۵ هزار نفر است که در صورت تامین زیر ساخت ها این جمعیت از ۳۵۰ هزار نفر در سال های آتی فراتر خواهد رفت.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=21487
کد خبر
21487