معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به زودی تمام واحدهای مسکن مهر شهرجدیدهشتگرد منوط به کمک دستگاه خدمات‌رسان، اتمام و تحویل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد؛ حبیب اله طاهرخانی در حاشیه بازدید از پروژه های شهر جدید هشتگرد و نشست بررسی پروژه‌های مسکن مهر به تفکیک، اعلام کرد:
مسئولین شرکت عمران شهر جدید هشتگرد تمامی اولویت خود را تکمیل مسکن مهر قرار داده و تمرکز خود را بر روی اتمام این پروژه معطوف نموده تا هر چه سریعتر پرونده مسکن مهر جمع گردد.

طاهرخانی اظهار داشت: انتظار ما این است که رفع مشکلات مسکن مهر در الویت باشد و هرچه سریعتر مساکن مهر تکمیل و تحویل گردد.

وی از مسئولین شرکت عمران خواست تا ضمن نظارت مستمر بر پروژه ها، با پیمانکارانی که کم کاری می‌کنند هیچگونه مماشات نداشته و برخورد جدی گردد تا پروژه‌ها طبق زمانبندی تکمیل گردد.

طاهرخانی اظهار داشت: مسئولین باید در این خصوص تمام تلاش خود را بکار بسته با مدیریت و برنامه ریزی در جهت مرتفع نمودن مشکلات گام بردارند تا نارضایتی متقاضیان را بدنبال نداشته باشد چرا که رفتار نامناسب مسئولین و عدم تلاش برای حل مشکلات، نارضایتی از مجموعه شرکت و دولت را ایجاد خواهد نمود.

طاهرخانی اظهار داشت: عملیات ساختمانی تعداد زیادی از پروژه‌های مسکن مهر شهر جدید هشتگرد به پایان رسیده اما با مشکل تأمین زیرساخت مواجه هستیم و علیرغم ایجاد شبکه های ‌آب، فاضلاب و برق به سایتهای مساکن مهر، دستگاههای خدمات رسان با مشکل نصب کنتور مواجه هستند.

وی افزود: قابل پذیرش نیست که این حجم از هزینه ها و خدمات صورت گرفته اما به خاطر نبود کنتور آب و برق، تحویل واحدها به تعویق افتاده است.

طاهرخانی در جهت تکمیل زیرساختهای مسکن مهر گفت: به منظور تکمیل زیر ساختها و تامین خدمات زیر بنایی در پروژه‌های باقیمانده پیگیری و نهایت همکاری را خواهیم داشت تا هر چه سریعتر زیرساختهای این پروژه‌ها تکمیل و واحدها تحویل گردد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور گفت: علیرغم اینکه در مسکن مهر بخشی از کار بعهده وزارت راه و شهرسازی بوده و بخشی به عهده دستگاههای خدمات رسان، اما به منظور تکمیل زیرساخت،  وزارت راه و شهرسازی ۸۱ میلیارد تومان به دستگاههای خدمات رسان کمک کرده و در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد بمنظور تامین  زیرساخت هزینه و تفاهمنامه منعقد کرده است.

طاهرخانی گفت: مشکلاتی که در تامین زیرساخت‌ها وجود دارد، فرآیند تحویل و فروش اقساطی را با کندی مواجه کرده است اما با این وجود فرآیند تکمیل پروژه‌ها از دی تا بهمن ماه دو برابر شده و تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰  تمام واحدهای مسکن مهر، منوط به همکاری دستگاههای خدمات‌رسان به اتمام خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد نیز گفت: تاکنون از ۳۵ هزار واحد مسکونی مسکن مهر،  ۸۰۰ واحد در مرحله نازک کاری بوده و در حال اجرا می‌باشد

مسعود حق لطفی گفت: در حال حاضر  ۸ هزار واحد نیز در مرحله فروش اقساطی بوده و ۶ هزار واحد نیز تحویل نشده است.
حق لطفی با تأکید بر ضرورت تسریع در تحویل واحدهای آماده بیان کرد: در زمان حاضر تعدادی از پروژه های مسکن مهر آماده تحویل و در مرحله فروش اقساطی می باشند که نیاز است متقاضیان نسبت به دریافت دفترچه اقساط بانکی و تحویل واحدشان اقدام نمایند.
وی گفت: نازک کاری کلیه مساکن مهر شهر جدید هشتگرد تا پایان سالجاری به اتمام می‌رسد.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=31654
کد خبر
31654