عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: باتوجه به کمبود آب و قرار گرفتن در فصل گرما شرکت عمران شهرجدید هشتگرد فضای سبز سطح شهر و جنگل ورودی شهر را با استفاده از پساب تصفیه شده سطح شهر آبیاری و نگهداری می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛ محمد علی حاجی زاده از مجهز شدن سایت جنگل شهر به سیستم آبیاری خبر داد و گفت: در زمان حاضر جنگل شهر به سیستم آبیاری از طریق پساب تصفیه خانه شهر تجهیز شده و هیچگونه مشکلی در آبیاری وجود ندارد.
وی گفت: در زمان حاضر آبیاری جنگل ۹۶ هکتاری از طریق پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر به میزان ۱۶۰۰ متر مکعب در روز تامین میگردد.
حاجی زاده اظهار داشت: برای راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ پساب تصفیه‌خانه شهرجدیدهشتگرد اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان و برای نگهداری و کاشت درخت و احیای جنگل کمربند سبز این شهر بالغ بر چهار میلیارد تومان هزینه شده است.
وی افزود: همچنین برای کاشت و نگهداری فضای سبز سطح شهرجدید هشتگرد ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.
عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد اظهار داشت: مساحت فضای سبز شهرجدیدهشتگرد تاکنون ۱۲ ونیم هکتار بوده که در زمان حاضر با کاشت چندین اصله درخت و احیای جنگل مساحت فضای سبز شهر ۱۰ برابر افزایش یافته و به ۱۳۰ هکتار رسیده است.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=32923
کد خبر
32923