معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور اظهار داشت: پایان آذر ماه متقاضیان غیر موثر طرح اقدام ملی مسکن که علیرغم اختصاص فرصت کافی همراهی نمی‌کنند از سامانه حذف خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد؛ حبیب اله طاهرخانی در نشست ویدئو کنفرانس با حضور عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور و مدیران عامل دیگر شهرهای جدید کشور که به منظور پیگیری آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدیدکشور برگزار شد، از مدیران عامل شهرهای جدید خواست: تاپایان آذر آخرین وضعیت متقاضیان موثر و غیرموثر را بررسی نموده و با جمع بندی مناسب و بدون هیچ نقصی اعم از عدم اطلاع رسانی و غیره با تکمیل اسناد و مدارک کافی متقاضیان غیر موثر را حذف نمایند.
وی افزود: با توجه به فراهم نمودن شرایط کافی برای ثبت نام متقاضیان در شهرهای جدید، احتمالا دیگر ثبت نام جدیدی در شهرهای جدید وجود نخواهد داشت و ثبت نام جدید مختص شهرهایی خواهد بود که ثبت نام در آنها انجام نشده است.
طاهرخانی گفت: بر همین اساس به منظور دستیابی به سقف تعهد طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید بعد از آذر ماه پروژه‌هایی را در چهارچوب اقدام ملی به نهادهای مختلف متقاضی اختصاص خواهیم داد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور بر تسریع در انعقاد قرارداد و عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن تاکید کرد.
مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد نیز با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید هشتگرد در چهار قالب فروش اقساطی(مسکن یکم)، تفاهم‌نامه، مشارکت و واگذاری با تعهد ساخت، اجرا خواهد شد، تعداد ۲۵ هزار و ۷۰۱ متقاضی برای طرح اقدام ملی مسکن در این شهر ثبت نام کرده‌اند ۱۱ هزار و ۸۴۸ نفر تایید نهایی شده‌اند و مابقی در حال بررسی مدارک و یا در انتظار تایید استعلام هستند.
مسعود حق لطفی گفت: در زمان حاضر ۲ هزار و ۲۶۳ نفر از ثبت‌نام کنندگان طرح مسکن ملی در این شهر، واریز وجه خود را انجام داده‌اند و از این تعداد ۲ هزار و ۷۳ نفر به پروژه‌ها وصل شده‌اند.
وی در پایان از اهتمام و توجه ویژه مجموعه شرکت عمران شهرجدید هشتگرد برای تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

لینک کوتاه نوشته
https://hashtgerd.ntdc.ir/?p=30071
کد خبر
30071